Brandon bútor Nyíregyházán
Brandon Bútor - Nyíregyháza - Házhozszállítás az ország bármely pontjára

Kis konyha ötletek: így rendezd be minikonyhádat

A konyha minden otthon esetében központi szerepet tölt be. Itt zajlik a családi élet egy része, ráadásul csodálatos illatokkal telik meg a levegő, miközben finom fogásokat készítünk. Kis konyhákban igazi kihívás a praktikumot és a szépséget ötvözni, de nem lehetetlen. Érdemes alábbi ötleteinkből inspirációt gyűjteni, ugyanis némelyik könnyebben kivitelezhető, mint gondolnánk.

Kis konyha ötletek

1. Használd ki a belmagasságot!

Amikor nincs lehetőségünk széles, íves konyhabútor berendezésére, ideális megoldás lehet, ha inkább felfelé terjeszkedünk polcokkal és a konyhabútorunkkal. Akár a falra rögzített konyhaszekrények tetejét is használhatjuk a nagyobb edények tárolására. A hosszúkás garnitúrák nagyon jól mutatnak, ha kontrasztként mélyen a térbe lógó lámpákkal is kihangsúlyozzuk őket.

1. Beépített berendezések

Sajnos, ha kis hellyel kell gazdálkodnunk, akkor az általában kompromisszumokkal jár és le kell mondanunk a széles, kétajtós hűtőről és az óriási mosogatógépről. A beépített berendezések előnye, hogy kisebbek, mint a különálló konyhai elektronikai cikkek. Így teret spórolhatunk velük és cserébe kialakíthatunk egy nagyobb munkafelületet az előkészítésre.

1. Konyhai pult újragondolva

A kreatív háziasszonyok már felfedezték a konyhai pultok nagy előnyét: magasított székekkel remek étkezőfelületet biztosítanak egy villásreggelihez vagy gyors ebédhez. Ha nincs elég helyünk étkezőt berendezni, akkor az újragondolt konyhapult esztétikus alternatívát nyújt az összecsukható asztalokkal szemben.

1. Fehér vagy színes?

Ha már kifogytunk a kreatív bútorötletekből, akkor megéri a választható színeket is végig gondolni. A világos árnyalatok – mint a fehér, halvány pasztellek és a bézs - optikailag nagyítják a teret. A szűk helyiségek esetében célravezető lehet a letisztult, minimalista szemlélet, ugyanis a sokféle színtől és árnyalattól hamar zsúfoltság érzésünk támad. Egy kis konyhát könnyen tágasabbá varázsolhatunk hófehér falakkal és világos, fényes felületű konyhabútorral. A kiugró, színes részletek pedig remekül gazdagítják a látványt5. Lehajtható munkafelület

A főzés nagy helyet igényel. Ha nincs elég felületünk a pulton aprítani a zöldségeket, akkor jó megoldás lehet erre egy lehajtható asztallap. Így nem kell azon aggódnunk, hogy egyszerre csak egy ételt tudunk előkészíteni. Ha pedig végeztünk és már a tálalás következik, akkor egyszerűen visszahajthatjuk, ezzel újra kényelmes teret biztosítva a közlekedésnek.

A konyhánk méreteit érdemes már a tervezés első szakaszában gondosan feltérképezni. A jól átgondolt konyhabútor a kis konyhákat is ötletessé, átláthatóvá teszi.

A Facebook adatlapodon később is megtalálod ezt az oldalt, ha a Megosztás gombra kattintasz.